« بیسیم چی »

خوش آمدید

« بیسیم چی »

خوش آمدید

« بیسیم چی  »

محبت خدا نشانه دارد ،ذکر
ازهیچ یک از قدرت هایی که در عالم هستندوارعاب می کنندملت ما را،مانمی ترسیم؛برای اینکه ما برای خدا قیام کردیم.«امام خمینی ره»

رسول الله(ص):هرگاه فتنه ها به شما روی آوردو محیط جامعه مانند شب تاریک سیاه گردید،پس بر شما باد تمسک بر قران،زیرا که قران شفیعی است که شفاعتش پذیرفته درگاه الهی است وگواهی است که ،شهادتش پذیرفته می شود(اصول کافی ج2 ص238)

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

۱۶ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۴:۴۶
محسن پاینده
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۳:۳۴
محسن پاینده
هلاکت ۱۲۵ تروریست تکفیری در سوریه

شهیدخبر(شهیدنیوز): نیروهای هوایی و توپخانه‌ای سوریه طی عملیات نظامی گسترده خود در حومۀ حماه شمالی ، بیش از ۱۲۵ تروریست مربوط به گروه‌های ” جبهه النصره ” و ” داعش ” به هلاکت رسیدند.
  
نیروهای هوایی و توپخانه‌ای سوریه طی عملیات نظامی گسترده خود در حومۀ حماه شمالی ، بیش از ۱۲۵ تروریست مربوط به گروه‌های ” جبهه النصره ” و ” داعش ” به هلاکت رسیدند. نیروی هوایی ارتش سوریه ضربات مهلک علیه مقرهای گروه‌های تروریستی تکفیری ” جبهه النصره ” و ” داعش ” در روستاهای عطشان و تمانعه و تل سکیک در حومه شمالی حماه نزدیک مرزهای اداری ادلب را وارد کرد. این ضربات منجر به هلاکت ۵۰ تروریست و زخمی شدن صدها تروریست دیگر به همراه منهدم شدن تعدادی از خودروها و یک انبار مهمات، شد. طی عملیات ارتش سوریه علیه مخفیگاه‌های تروریست ها در روستای ام حارتین در حومۀ حماه شمالی، ۷۵ تروریست وابسته به گروه تروریستی ” جبهه النصره ” کشته شدند.. و خودروهای مجهز به تیربار و پایگاه‌های موشک‌های ” تاو” نابود شد. در حومۀ لاذقیه، نیروهای هوایی ارتش سوریه، مقرات و خودروهای مربوط به گروه‌های تروریستی در سلما و جب احمر و ابو ریشه و رویسه طنبور در حومۀ شمالی لاذقیه منهدم کرد. همچنین در حومه حلب شرقی طی حملات نیروی هوایی به مخفیگاه‌های در تل نعام و تل اسطبل، تعدادی از تروریست های گروه ” داعش ” کشته شدند..
   
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۲:۳۹
محسن پاینده

بخشی از وصیتنامه سردار شهید حاج عبدالحسین برونسی

 

من با چشم باز این را پیموده ام و ثابت قدم مانده ام؛ امیدوارم این قدمهایی که در راه خدا برداشته ام، خداوند آنها را قبول درگاه خودش قرار دهد و ما را از آتش جهنم نجات دهد.

 

فرزندانم، خوب به قرآن گوش کنید و این کتاب آسمانی را سرمشق زندگیتان قرار بدهید. باید از قرآن استمداد کنید و باید از قرآن مدد بگیرید و متوسل به امام زمان(عج) باشید. همیشه آیات قرآن را زمزمه کنید تا شیطان به شما رسوخ پنهانی نکند.

 

ای مردم نادان، ای مردمی که شهادت برای شما جا نیفتاده است در اجتماع پیشرو باید در باره شهیدان کلمه اموات از زبانها و از اندیشه ها ساقط شود و حیات آنان با شکوه تجلی نماید«وبل احیاء عند ربهم یرزقون». فرماندهی برای من لطف نیست، گفتند این یک تکلیف شرعی است، باید قبول بکنید و من براساس«اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم» قبول کردم. مسلما در راه امر به معروف و نهی از منکر از مردم نادان زیان خواهید دید، تحمل کنید و بر عزم راسختان پایدار باشید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۲:۳۵
محسن پایندهپسرم اینگونه باش (گزیده هائی از وصیت علی (ع) به فرزندش امام حسن (ع):

«ای حسن: در همه حال متقی و پرهیزگار باش و خداوند بزرگ را حاضر و ناظر بر هر آن و بر پیدا و نهانت، آگاه و مطلع دان. و بدان اگر تو او را نمی بینی، او تو را به خوبی می بیند. با خدا باش و نهان خانه ی قلبت را از یاد او همواره فروزان و آباد، دار. بیش از هر چیز نخست به روی دل بنگر و آن جا را که کانون عشق و مهد آرزوست، با مهر پروردگار مهربان، از همه چیز بپرداز. رشته ی الفت خویش را با آفریدگار در آن جا محکم کن و با آن رابطه ی گسست ناپذیر، همواره با ملکوت آسمانها آشنا باش.

فرزندم! قلب را با نصیحت و اندرز زنده کنند؛ در آزمایشگاه زهد و عبادت بیازمایند؛ با توحید و یقین زره پوشانند؛ و از پرتو علم و حکمت در آن چراغ افروزند. هر آن دم که اهریمن هوس و شهوت، با پرده نشین قلب خلوت کند، عقلا، به یاد مرگ افتند و حدیث گذشتگان مغرور به او بازگویند که چه بودند و چه کردند و چه شدند. به یادش آورند (که حملات روزگار، طاقت فرسا و سنگین است) که در مبارزه ی هولناک زندگی همچون مردان نبرد، هولناک و آهنین قدم، باید بود. ای پسر هرگز دین را به دنیا مفروش و آخرت را فدای هوس و شهوت مکن. از آن چه نمی دانی لب فروبند و تا ضرورت اقتضا نکند، سخن مگوی. هر آن دم که در پیچ و خم زندگی دچار تردید شدی، بی درنگ قدم واپس گذار و هرگز بی محابا و خیره سری به کاری دست مزن که ممکن است سرانجام به پشیمانی و افسوس منتهی شود. دوستان خود را به هر چه پسندیده است تشویق کن و از هر چه ناستوده است، بازدار.

ای حسن! رادمردان در مقابل ظلم و ستم خاموش ننشینند و بدسیرت و نابکاران را در حد توان با دست و زبان مخالفت کنند.

ای حسن! صبور باش و در بلیات، بردبار و آهنین پیکر باش؛ زیرا شکیبایی، خصلت ویژگان درگاه خداست؛ اما باید این خصلت تنها در راه حفظ عقیده و پاسداری از حقیقت به کار رود.

ای حسن! در علم و دانش بکوش و همواره دانش پژوه و دانش خواه باش. در تمام شئون زندگی بر خدای توکل کن و حصار ابدیت را بهترین پناه خود بشمار.

خدای بهترین حافظ، و مهربان ترین نگاهبان است. هر کس که بدو پناه ببرد، دژی استوار و قلعه ای محکم یافته است که از باد و باران حوادث گزند نخواهد دید و پیوسته کام یاب خواهد شد. هرگاه خواستی به درگاه بی همتای او دست تقاضا برافرازی، یک دل و خالص باش و جز او را در تمشیت امور آفرینش، مؤثر و نافذ مشمار؛ زیرا اوست که می بخشد و اوست که محروم می کند.

اما عزیزم! هر چه از خدا می خواهی نخستین و واپسین توده را مقدم دار و نیاز ایشان را بر احتیاجات خود مقدم بشمار.

فرزندم! بدان، در به دست آوردن علم و دانش، آن چیز از همه گران بهاتر است که نفعش به مردم و اجتماع گران بهاتر باشد؛ زیرا علمی که مردم را به سرمنزل خوش بختی سوق ندهد، علم به حساب نمی آید.

فرزندم! تو جوان هستی و قلب جوان نیز چون زمینی است که هنوز دست کشاورزان به او نرسیده باشد، و استعداد همه چیز در او نهفته است. من که به کشت و کار ملت ها از همه ی برزگران فضیلت و اخلاق، آگاه ترم، وظیفه دارم که، تا وقت نگذشته است، از آن استفاده کنم و نگذارم تخم های هرزه در آن مزرعه ی دلکش، رخنه کنند و گیاهان فاسد آن از آن برویند.»

حضرت در بخشی دیگر از نصایح گهربار خود نسبت به فرزند عزیزش می فرماید:

« مکتب اسلام عالی ترین آموزشگاه هایی است که بنای آن بر شالوده ی طهارت نفس و تهذیب اخلاق گذارده شده است. در این مدرسه ی کامل، می توانی از رذایل طبیعت بشری و فساد محیط، محفوظ مانی و آن چنان که اکنون پاک و بی آلایش هستی، دامن به زیر خاک کشی و بدان جهان بخرامی. باری تکرار می کنم که در همه حال پرهیزگار و پاک دامن باش و همواره احکام الهی را سرمشق زندگی خود قرار ده، و قدم از محیط عفت و تقوا بیرون مگذار. از رفتار گذشتگان صالح و دانشمند خود پیروی کن.

ممکن است غرور جوانی و بلندی نظر، تو را از تقلید کردار دیگران بازدارد و وقار نفس نگذارد که مشایخ قوم، چراغ هدایت تو به دست گیرند؛ از این رو سفارش می کنم که دربرنامه ی اعمال آنان مطالعه کن و از دانش آنان به حد کمال بهره گیر. و در حالی که از کبر و لجاج به دور باشی، اجازه داری که دیده ی انتقاد بر اعمال آنان، بگشایی و برگزیده های اخلاق آنان را برچینی و ناپسندها را کنار بگذاری. باید در ایفای این وظیفه همواره از خداوند مهربان یاری جویی و در پیچیدگی های امور از اشعه ی انوار هدایت الهی، راه زندگی را برافروزی. هنگامی که به صفای باطن و طهارت قلب خود اطمینان یافتی، می توانی خود در معضلات مسائل تفکر کنی و بیندیشی.

حسن جان! یک سره به جد گرامی خویش حضرت محمد (ص) بنگر و بدان که در میان پیشوایان دین و اخلاق، همچون او، به یاد ندارد. تعلیمات عالیه ی آن پیامبر عزیز، مدرسه ی انسانیت را تکمیل کرده و او درس فضیلت و اخلاق را تمام نموده است. بنابراین تو از همه کس بیش تر به پیروی از قوانین آن بزرگوار استحقاق داری.

ای پسر زهرا! تو جمال ابدیت را باآرامش اسما و صفات می بینی و آثار الوهیت را در جهان رنگارنگ می نگری. با این حال او را با همه ی کثرتی که در افاضات و مواهب دارد، یکتا و مجرد بدان؛ زیرا این اکثریت که اشباهی هم رنگ خیال بیش نیستند، در وحدت وجود ایزد متعال تأثیری ندارند. او همان است که خود را توصیف کرده و بر ذات خویش ثنا فرموده است.

پروردگاری که سرآغاز وجود و بی پایان هستی است؛ کو آن قلبی که بتواند حدود بی کران قدرتش را درکانون خود بگنجاند؟ و کجاست شاه باز روحی که تا قائمه ی عرش جلالش پرواز کند؟ ای فرزند! وقتی چنین خدایی را با چندان عظمتی شناختی، و خویش رابه او سخت نیازمند، و او را هم چنان بی نیاز یافتی، از فرمانش به خیرگی سر مپیچ و احکامش را به دقت اطاعت کن. او از اطاعت بندگانش بی نیاز است؛ ولی درآموزشگاه زندگی، بندگان را به طاعت و عبودیت از روی لطف محتاج می داند و بدین سبب به تهذیب نفس و کمال روح تکلیفشان می کند. مطمئن باش که اوامر الهی هر چه باشد، به فضایل منتهی می شود، و نواهی او تا هر پایه ای که دشوار به نظر آید، سد راه رذایل و زشتی هاست.

ای حسن جان! هرگز در زندگی، خودبین مباش. هر چه را به خود می پسندی، برای دیگران نیز بپسند. پیوسته دیگرخواه و دیگر دوست باش. آیا دوست می داری که ستم بینی؟ بنابراین هم چنان که خویشتن را مظلوم نمی خواهی، بر احدی ظلم و ستم روا مدار. نیکویی کن؛ آن چنان که از نیکویی دیگران شادمان می شوی.

زشت، زشت است، چه درباره ی تو و چه درباره ی همسایه ی تو. زیبا، زیباست، برای همگان بنابراین زیبا را برای همگان برگزین، و زشت را از همه به دور بدار. در آن باره که اطلاع کافی نداری، اظهارنظر نکن؛ اگر چه اندک باشد. زنهار، متکبر و خودبزرگ بین مباش؛ تکبر، رونده را از راه منحرف می دارد و خردمند را به نادانی می کشاند. از ثروت دنیا در حد متعادل استفاده کن؛ بنوش و بنوشان؛ بپوش و بپوشان؛ لیکن همچون نابخردان حریص مباش که روزگاری به خون جگر، دینار و درم گرد می آورند و سرانجام به دست بازماندگان سپرده، خود با کفنی ناچیز جهان را بدرود می گویند. این تیره بختان، خزانه دار غیرند و حمال مظالم.

عزیزم! این را بدان و آگاه باش که از سر منزل گور، راه بی پایان آخرت در پیش است؛ راهی تاریک و دراز. مسافر این راه باید از زاد و توشه، گران بار باشد و از مظلمه ی دیگران سبک پشت. پس تا می توانی راه برگیر و از کردار ناپسند بپرهیز. مستمندانی که امروز در راه و نیمه راه می یابی و حمایتشان می کنی، در سفر آخرت همراهانی باوفا و مهربان اند. (این تهی دستان اگر امروز از دارایی و کمک تو بهره ای بردند، فردا، تو از همگنانی آنها بهره خواهی برد.)

ای پسر فاطمه! آن کس که دارایی دو جهان به دست اوست، بندگانی را دوست دارد که حساس و شوریده باشند؛ از او بخواهند و به او بازگردند. مشکلات خویش را به دست گره گشای او واگذارند تا در هر حال پیروز و خوش بخت باشند.

در درگاه خداوند بی چون وبی همتا، نیازی به واسطه نیست؛ زیرا درهای رحمت او، بی دربان و پرده دار، به روی همگان باز است. او سخت مهربان و نازنین است؛ گنه کار را رسوا نمی کند و ناستودگان را بی پرده نگذارد. کسی را از رحمت واسعه ی خود محروم ندارد و توبه ی بندگان را در همه حال می پذیرد. مهربانی و رحمت را ببینی، که اگر بنده از گناه خویش پشیمانی ندامت را بر خاک گذارد و از کردار زشت خود شرمگین و آزرمگین گردد، پروردگار بزرگ عصیان او را به حساب ثواب درآورد و بر مزد و مرتبه اش بیفزاید.»

کرم بین و لطف خداوندگار
گنه بنده کرده است و او شرمسار
سعدی

«وه چه خداوند مشفقی که گفتار همه را بشنود؛ اسرار همه را بداند؛ به درد دردمندان برسد؛ و از ستم دیدگان به تمام قدرت دفاع و حمایت فرماید. رنجوران را بهبود می بخشد و تهی دستان را توانگر سازد. کارها کند که غیر از او کسی یک هزارمش را نتواند کرد. پس هر آنگه که نیاز خویش به درگاه بی نیاز او عرضه کردی و از او در امور پیچیده ی روزگار تقاضای فیصل و تمشیت نمودی و بی درنگ به مطلوب دست نیافتی، نومید مباش، زیرا آفریدگار جهان مصلحت همه را از همه بهتر می داند. در این صورت، بدان! مصلحت زندگی تو آن بود که حاجت تو دیرتر برآورده شود.»

آن کس که توانگرت نمی گرداند
او مصلحت تو از تو بهتر داند
«ای فرزندم! در زندگی بلندنظر و بزرگ منش باش. هرگز راضی مشو که دامن قناعت و عزت تو به هوس های ناچیز آلوده شود؛ زیرا هر چه در دنیا دوست داشتنی جلوه کند، از شرافت، دوست داشتنی تر نخواهد بود. زنهار ای پسرم! قامت مردانگی را در برابر اغیار به طمع درهم و دینار خم مکنی، و طوق بندگی دیگران به گردن نیندازی. ارزش آزادی و آزادگی رابدان و این گوهر شریف را در میان قلب گرم و خون مواج خویش، معزز و محترم بدار.

خدا تو را آزاد آفریده و آزادی را به نام عزیزترین مواهب خویش به تو اعطا فرموده است. زنهار قدر نعمت خدا را بدانی و آن را به هیچ قیمت از دست مگذاری. از آن آسایش چه حاصل که به قیمت از دست رفتن آزادی به دست آید و از آن لذت و شیرینی که داغ بندگی بر پیشانی آزادگان نهد، چه حلاوت؟

چشم طمع به مال دیگران دوختن، خصلت اراذل و مردم دون طبع است. نکند که دو دیده برمال دیگران بدوزی و عفت نظر و عزت نفس را آلوده و پست سازی . رنج بران و زحمت کشان قانع و راست کردار، در نزد خدای بزرگ هزار مرتبه از توانگران آزمند و دروغ پرداز عزیزترند.

با نیکوکاران بنشین، تا از ایشان باشی، و از بدان دوری گزین که فطرت و اخلاق تو هم از آنان به دور ماند.

حسن جان! می دانی که ناگوارترین خوارک ها چه باشد؟ مال حرام. از مال حرام خوراکی ناگوارتر نیست؛ فلینظر الانسان الی طعامه (1)؛ پس آدمی به طعام خود بنگرد.

همواره فرصت را غنیمت شمار تا به غصه ی ندامت و پشیمانی دچار نشوی، چه بسیار رفته که دیگر بازنگشته است. هرگز به کمک مردم احمق خوش دل مباش؛ زیرا آنان که در شاه راه عقل گام نگذارند، دوست خود را به جای بلندی، به پستی اندازند. با دنیا مدارا کن و حوادث روزگار را به خون سردی و سنگینی بپذیر، تا بر مراد خویش پیروز شوی. لجاج و ستیزه، کار نابخردان است. و چه زود این گروه از پا درمی آیند و کیفر انحراف خود را می بینند. اگر از نزدیکان خود ستم بینی، به نیکویی جبران کن و به ارحام خود در همه حال بپیوند.

خشم را همچون شربتی گوارا بنوش که من در مدت عمر شربتی به این شیرینی از گلو فرونبرده ام.

ای حسن! به هوش باش که مدارا با مردم تندخو، قوی ترین حربه ی پیکار است. و سیلاب خروشان در آغوش اقیانوس، آرام می گیرد. پیروزی در برابر دشمن، منحصر به آن نیست که در حملات، شهامت بیش تر کنند. ابزار فضیلت و اخلاق که دشمن را شرمسار کند، نوعی از وسایل پیروزی است.

افراد خانواده ی خود را محترم بشمار و با قبیله ی خود نیکی و وفاداری کن، چون آنان همانند پیر و بال تو باشند که در پرواز زندگی به همراهی و پیروزی، تو را کمک کنند.» (2)

پی نوشت ها:

1- سوره ی عبس؛ آیه ی 24.
2- نقل و تلخیص از شرح سخنان علی (ع) از نهج البلاغه؛ نگارش جواد فاضل.

منبع: مقاله پسرم اینگونه باش! (گزیده هائی ازوصیت امام علی (ع)به فرزندش امام حسن(ع))۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۲:۳۰
محسن پاینده

Image result for ‫وصیت نامه شهدا‬‎

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۲:۲۲
محسن پاینده

کوفی عنان: کوفی عنان وقتی با مقام معظم رهبری ملاقات می­نماید، مقام معظم رهبری درباره تاریخچه کشور غنا که زادگاه کوفی عنان بوده و همچنین شخصیت ها و موقعیت سیاسی و اجتماعی آن صحبت می کنند، این موجب تعجب کوفی عنان می شود و پس از ملاقات می گوید: با اینکه اهل غنا هستم درباره کشور خود به اندازه ایشان اطلاع ندارم. کوفی عنان افتخار رهبری مقام معظم رهبری را نه فقط مختص ایرانی ها بلکه کل مسلمانان دانسته و می گوید: ایرانی ها و مسلمانان باید افتخار کنند که چنین رهبری دارند ای کاش ایشان دبیر کل سازمان ملل بودند.کوفی عنان که مقام دبیر کلی سازمان ملل را به عهده داشت در این ملاقات چنان مجذوب شخصیت مقام معظم رهبری می شوند که می گویند: «من با شخصیت های مختلفی از جمله ژاک شیراک و هلموت­کهل دیدار داشته­ام که به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ام. ولی در ملاقات با ا یشان احساس کردم هنوز کسی را مثل ایشان ندیده­ام شخصیت معنوی ایشان چنان مرا تحت تاثیر قرار داد که پیش خودم فکر کردم چرا شخصیتی مثل من باید دبیرکل سازمان ملل باشد پس از این دیدار شخصیت هایی که مرا جذب کرده بودند همه را به فراموشی سپردم.» شخصیت و هوشمندی سیاسی مقام معظم رهبری نیز کوفی عنان را به تعجب وا داشته است. «همیشه معتقد بودم شخصیت های معنوی و عرفانی از مسایل سیاسی اطلاعی ندارند ولی در دیدار اخیرم ایشان را در اوج قداست، شخصیتی سیاسی دیدم که آنچه از سیاسیون بزرگ در ذهنم بود، همه را پاک کردم» خاویر پرز دکوئیار: دکتر علی اکبر بشارتی ، وزیر اسبق کشور در مورد ملاقات خاویرپرز دکوئیار با مقام معظم رهبری می گوید: «بعداز صدور قطعنامه 598 سازمان ملل، از سوی کشورهای قدرتمند دنیا بر ایران فشارهای زیادی وارد می شد تا آن را بپذیریم. درهمان ایام خاویر پرزدکوئیار دبیر کل وقت سازمان ملل متحد، برای رایزنی های لازم به ایران آمد و با حضرت آیت­الله خامنه ای که آن زمان رییس جمهور بودند ،ملاقات کرد. پس ازملاقات دکوئیار به من گفت: رییس جمهور شما از کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصیل شده است؟ گفتم: چطور؟ گفت: من از چند دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکترای علوم سیاسی دارم و بیش از سی­سال است که کار سیاسی می­کنم و ده سال است که دبیر کل سازمان ملل هستم. در این مدت کمتر شخصیت سیاسی و رییس­جمهوری هست که وی را ندیده و با او گفتگو نکرده باشم ولی تاکنون شخصیتی سیاستمدار و هوشمندتر از رییس جمهور شما ندیده ام». ولادیمیر پوتین: «با عنایات به مطالعاتی که من درباره مسیح داشته ام در ملاقات با رهبر ایران تمام ویژگی های نوشته شده برای مسیح را در آیت الله خامنه ای دیدم و برایم متجلی شد. حکیم بزرگی در ایران نشسته است که به ذهن من خطور نمی کرد او تا به این حد همه جانبه نگر باشد. او حکیم و دانشمندی است که تصمیم گیری و تنظیم سیاست ایران با اوست و با وجود درایت و هوش سرشار ایشان هیچ خطری متوجه ایران نمی شود. من در ملاقات با ایشان معنای واقعی قانون اساسی جمهوری اسلامی و مفهوم ولایت فقیه و ولایت علمای دینی را که شنیده بودم، فهمیدم.» (خاطرات حجة الاسلام احمد مروی در همایش علمی کاربردی تبلیغ، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، به نقل از خبرگزاری فارس) دیلیپ داروا، وزیر صنایع بنگلادش: دیدار گروه دی‌هشت با رهبر ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود و من بسیار تحت‌تأثیر شخصیت ایشان قرار گرفتم. بسیار مشعوف شدم که با رهبر مسلمین جهان دیدار کردم. ایشان شخصیت بزرگی دارند و حس خاصی در دیدار با ایشان حکم‌فرما بود. شخصی آرام، که مسلط به مسائل روز مسلمانان و نیاز آن‌ها است و انگیزه‌ی دو چندانی به من برای آشنا شدن با ایشان داد. این دیدار یکی از بهترین خاطراتم بود... من برای اولین‌بار به ایران آمده‌ام و مردم آن را می‌بینم. بنگلادش نیز مانند ایران از بحران اقتصادی به سلامت عبور کرده و رشد صنعتی خوبی داشته است. من از رشد اقتصادی و صنعتی ایران بسیار متعجب شدم و وقتی با رهبر مسلمین جهان دیدار کردم، پی بردم که ایشان در به دست آوردن این رشد نقش اساسی داشته‌اند. (روزنامه ایران، 18، اسفند 1388) نوع نگاه سیاستمداران غربی از برخورد آنان با مساله ولایت فقیه روشن می شود . سیاستمداران غربی با درک اینکه ولایت فقیه یکی از پایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی است واز آنجا که ولایت فقیه را بزرگ ترین مانع دستیابی به اهداف خویش دانسته از این رو حجم گسترده تهاجمات خود را برای تضعیف این پایه محوری نظام بکار گرفته اند و سیل تبلیغات منفی در رسانه های غربی و ماهواره ها و اینترنت بر علیه این اصل گویای این مسال

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۱:۳۵
محسن پاینده


------------------------------------------------------------------------------------------------
ا
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۱:۲۰
محسن پاینده

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۱۱:۴۴
محسن پاینده

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۱۱:۳۴
محسن پاینده